فیلمهای راه یافته به بخش مسابقه هشتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویان کشور (امید) از سوی دبیرخانه این جشنواره معرفی شدند.
به گزارش سون آرت نیوز (اخبار هفت هنر)، دانشگاه شیراز از روز شنبه آینده (۷ اردیبهشت ماه) به مدت پنج روز میزبان ۵۶ اثر برگزیده از میان بیش از ۴۰۰ فیلم رسیده به دبیرخانه جشنواره خواهد بود.
این آثار در ۶ بخش داستانی، مستند، تجربی، انیمیشن، صد ثانیهای و بخش ویژه (اعتیاد و آسیبهای اجتماعی) به رقابت خواهند پرداخت.
فیلمهای منتخب بخش انیمیشن
- پریوش (کارگردان: آمنه منشی زاده) (۴ دقیقه)
- درون یک چارچوب (کارگردان: جعفر صیادی) (۶ دقیقه)
- ساکن طبقه سوم (کارگردان: بهناز فرشی یوسفی) (۸ دقیقه)
- سو (کارگردان: نازنین هاشمی) (۴ دقیقه)
- بالانس (کارگردان: برزان رستمی) (۳ دقیقه)
فیلمهای منتخب بخش مستند
- لاله (کارگردان: فریدون عربی) (۲۰ دقیقه)
- پرنده آزادی (کارگردان: فرهاد هاجری) (۱۵ دقیقه)
- استشهادی برای خانعلی (کارگردان: آرمان قلی پور دشتکی) (۱۵ دقیقه)
- کیست مرا یاری کند (کارگردان: کیوان سلیمانی) (۲۵ دقیقه)
- خانم ف (کارگردان: صادق سوری) (۲۹ دقیقه)
- بی گدار (کارگردان: علیرضا دهقان) (۳۰ دقیقه)
- بی سایگان (کارگردان: مجتبی رضایی) (۸ دقیقه)
- عروس بلوط (کارگردان: رضا دانش پژوه) (۱۸ دقیقه)
- نازگل (کارگردان: محمدرضا دهستانی) (۲۴ دقیقه)
فیلمهای منتخب بخش صد ثانیهای (با موضوع ویژه جشنواره)
- چرخ (کارگردان: محمدحسین ساعی منش)
- محله ما (کارگردان: وحید مباشری)
- نخ آخر (کارگردان: مجتبی نوربخش)
- از پشت روزن ها (کارگردان: مجید نجاتی)
- گمشده (کارگردان: آرمین پورمحمد)
- جادوی عشق (کارگردان: جعفر صیادی)
- شیر سیاه (کارگردان: رضا قاضی)
- هویت (کارگردان: مهدی پورپیله کش)
- چرخ دندههای کاغذی (کارگردان: سمیرا حضرتیان)
فیلمهای منتخب بخش تجربی
- بالین (کارگردان: احسان شادمانی) (۱۲ دقیقه)
- یک آن (کارگردان: مهرداد سهامی) (۱۵ دقیقه)
- مخلوق (کارگردان: مهراد شاهی) (۵ دقیقه)
- ضد نور (کارگردان: مجتبی کوه کن) (۱۶ دقیقه)
- گژدین (کارگردان: سجاد بیگیپور) (۶ دقیقه)
- آرکهام (کارگردان: مهدی شمعی) (۱۱ دقیقه)
فیلمهای منتخب بخش داستانی
- چوبها (کارگردان: آناهیتا هوشان) (۲۰ دقیقه)
- مثل بچه آدم (کارگردان: آرین وزیردفتری) (۲۰ دقیقه)
- روک (کارگردان: آبتین شمیلی) (۲۸ دقیقه)
- ذبح (کارگردان: آکو زند کریمی و سامان حسین پور) (۱۳ دقیقه)
- آتو (کارگردان: محمدرضا امین آبادی و امیرحسین شاکری) (۱۸ دقیقه)
- روز بیپایان (کارگردان: آرمین سعیدی) (۱۳ دقیقه)
- لحظه آخر (کارگردان: جابر نوری) (۷ دقیقه)
- یخ مردگی (کارگردان: حامد امیری) (۱۷ دقیقه)
- آقای خواب (کارگردان: حمیدرضا ارجمندی و سعید جعفری) (۲۳ دقیقه)
- دشنام پست آفرینش (کارگردان: شاهین علیخان پور) (۳۰ دقیقه)
- No Files (کارگردان: رامین محمدیار) (۱۷ دقیقه)
- سلاخ (کارگردان: رسول ایرانزاد) (۷ دقیقه)
- زندگی شیرین (کارگردان: مصطفی یوسفی) (۲۷ دقیقه)
- تشریح (کارگردان: سیاوش شهابی) (۲۰ دقیقه)
- شیپور (کارگردان: محمدرضا سیف و ابوذر مرجانی ) (۲۶ دقیقه)
- سازاق (کارگردان: علیرضا سلمانپور) (۲۴ دقیقه)
- چرخ (کارگردان: فرید حاجی) (۳۰ دقیقه)
- سایه (کارگردان: فرید متین) (۱۴ دقیقه)
- منهای یک (کارگردان: مونا محمدیاری) (۱۱ دقیقه)
- همسایه ( کارگردان: نوید زارع) (۱۵ دقیقه)
- همسنگر (کارگردان: مسعود سهیم پور معرفی) (۹ دقیقه)
فیلمهای منتخب بخش ویژه جشنواره (اعتیاد و آسیبهای اجتماعی)
- آرزوی گمشده (مستند / کارگردان: اعظم مرادی) (۳۰ دقیقه)
- انتهای بلوار (داستانی / کارگردان: محمدحسین ساعی منش ) (۸ دقیقه)
- خمره (داستانی / کارگردان: نیما سرایی) (۱۵ دقیقه)
- زحل (داستانی / کارگردان: نسرین محمدپور) (۷ دقیقه)
- رهن فروش اجاره (داستانی /کارگردان: شبیر موسوی ) (۱۲ دقیقه)
- فردا (داستانی / کارگردان: قاسم عبدالهی) (۲۰ دقیقه)
- چرخ (داستانی / کارگردان: فرید حاجی) (۳۰ دقیقه)
- لحظه آخر (داستانی / کارگردان: جابر نوری) (۷ دقیقه)
کیارش زندی و حسین ملایمی (بخش انیمیشن)، مسعود سفلایی، حسین یزدانشناس، شهرام بدخشان مهر، حسین توکلی و مقداد جعفرزاده (بخش داستانی و تجربی) ، فرشاد اکتسابی، مهدی بخشیمقدم و خانم زینب تبریزی (بخش مستند) وظیفه انتخاب فیلمهای بخش مسابقه جشنواره امید را بر عهده داشتند.
هشتمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه و عکس دانشجویان کشور (امید) از ۷ لغایت ۱۱ اردیبهشت در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار میشود.