ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

شکایت بنیاد سینمایی فارابی از توزیع‌کنندگان غیر‌قانونی «رستاخیز»

منتشر شده در
رستاخیز

جلسه پیگیری حقوقی بارگذاری غیرقانونی نسخه عربی و غیرنهایی فیلم «رستاخیز» (القربان) در سازمان سینمایی برگزار شد.

به گزارش سون آرت نیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نسخه غیرنهایی فیلم «رستاخیز» (القربان) همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، به طور غیرقانونی در فضای مجازی بارگذاری شد که واکنش سهامداران این فیلم را به ‌همراه داشت.

در پی بارگذاری و عرضه غیرقانونی نسخه عربی فیلم سینمایی «رستاخیز» در فضای مجازی، روز شنبه مورخ ۱۳۹۸/۶/۲۳، جلسه‌ای با حضور مالکان عمده این فیلم در محل دفتر معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان امور سینمایی و سمعی بصری برگزار شد.

در این نشست مقرر شد تهیه‌کننده فیلم، نسبت به تداوم پیگیری‌های خود برای جلوگیری از امکان دانلود غیرقانونی نسخه غیرنهایی فیلم (که مورد تایید سازمان سینمایی نیست) و استیفای حقوق قانونی سهامداران، اقدام کند.

همچنین مقرر شد روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۶/۲۴ معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، با حضور در مرجع قضایی مرتبط نسبت به پیگیری موضوع و طرح شکایت در آن مرجع اقدام ‌کنند تا از پخش غیرقانونی فیلم در پلتفرم‌های داخلی نیز جلوگیری به عمل آید.

از آنجا که بنیاد سینمایی فارابی مالک ۶۰ درصد «رستاخیز» است و بارگذاری نسخه عربی فیلم، این بنیاد و سایر مالکان را متحمل ضرر مادی و معنوی کرده و موجب تضییع حقوق بیت‌المال شده است، مطابق ماده ۲۹ قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان باید از طریق مراجع قانونی از نشر و پخش فیلم «رستاخیز» جلوگیری شود.

بر این اساس روز شنبه ۲۳ شهریور ماه بنیاد سینمایی فارابی در «دادسرای امور بین‌الملل تهران» هم اقدام به طرح شکایت کرده است.

همچنین هماهنگی با وزارت امور خارجه برای پیگیری‌های حقوقی در خارج از کشور، طی روزهای گذشته از دیگر اقدامات بنیاد سینمایی فارابی، به نمایندگی از مالکان فیلم در دست اقدام است.

شکایت فارابی از توزیع کنندگان رستاخیز

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107