ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

اولین عکاسان منتخب رقابت عکاسی گروه هنری آئورا معرفی شدند

منتشر شده در
مسابقه عکاسی آئورا

سرپرستی گروه هنری آئورا عنوان کرد: فراخوان دومین رقابت عکاسی گروه هنری آئورا، ژوئن امسال در فضای مجازی منتشر شد و اکنون اولین عکاسان منتخب از سوی داوران این رقابت، اعلام شده‎اند.

به گزارش سون آرت نیوز (اخبار هفت هنر)، نازنین‌‏نانا والاجم نویسنده و پژوهشگر آئین و اسطوره و کارگردان تئاتر که سرپرستی گروه هنری آئورا را بر عهده دارد درباره فعالیت‌های این گروه توضیح داد: گروه هنری آئورا یک گروه هنری و با اعضای ایرانی است که از سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرده و معمولا فعالیت‌های هنری خود را خارج از ایران انجام می‎دهد.

وی افزود: گروه هنری آئورا در زمینه هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، ادبیات و موسیقی اعضای فعالی دارد که توانسته‎اند هر ساله نمایش‎ها و پرفورمنس‏‌هایی را روی صحنه ببرند و همچنین چند ورکشاپ هنری نیز در موسسات هنری داخل ایران برگزار کرده‏‌اند.

والاجم تصریح کرد: این گروه دو سال پیاپی است که در خارج از ایران رقابت‌‏های عکاسی برای هنرمندان ایرانی داخل و خارج از کشور برگزار می‏‌کند و در تلاش است برای دومین رقابت عکاسی خود، کتاب سالی نیز در نظر بگیرد و هر ساله آن را به نام هنرمندان برگزیده و گروه به چاپ برساند.

وی درباره رقابت‌های عکاسی این گروه هنری گفت: اولین رقابت عکاسی گروه هنری آئورا در ارمنستان و در حین برگزاری جشنواره بین‎المللی هایفست ارمنستان و در میان عکاسان حرفه‎ای تئاتر برگزار شد که طی این رقابت یک تورعکاسی در ایروان برگزار شد و در پایان این تور، برترین عکاس‏ها از نمایش‎های جشنواره هایفست، به نام بازیگر خوب ایرانی و ارمنی کشورمان – لوون هفتوان – تقدیرنامه و یادبود رقابت را دریافت کردند.

وی ادامه داد: دومین رقابت عکاسی آئورا، با موضوع زندگی روزمره و در شهر تورنتو برگزار شده که در روند این مسابقه هر عکاس می‎توانسته پنج عکس از مجموعه زندگی روزمره خودش را به ایمیل گروه هنری آئورا ارسال کند. داوران برای بررسی آثار، زاویه دید عکاس‌ها را مورد داوری قرار داده و بهترین و خلاقانه‌‏ترین زاویه دید عکاسان را انتخاب کرده‎اند.

والاجم اظهار کرد: قرار است عکس‏‌های برتری که در مرحله اول انتخاب شده، توسط همین گروه در یک کتاب عکاسی با همین موضوع و البته با نوشته‌‏ای از خود عکاسان چاپ شود، البته چاپ این مجموعه زمانی امکان‎پذیر است که عکاسان محترم نوشته‏‌های خود را برای عکس‎هایشان به ایمیل گروه ارسال کنند، که تا امروز ۱۴ نفر از سی و یک نفر عکاسِ برگزیده، متن خود را به صورت تایپ شده ارسال کرده‌‏اند و هنوز مابقی نوشته‏‌ها ارسال نشده است.

وی افزود: همچنین پس از پایان دوره اول، با توجه به متن‏‌های ارسالی و از آنجا که تحلیل و زاویه دید عکاس برای ثبت لحظه، اهمیت فراوان دارد، مرحله دوم داوری آغاز می‎شود و نفرات برتر اعلام می‎شوند که به هر کدام تقدیرنامه و لوح یادبودی تقدیم خواهد شد. پس از آن نیز ورکشاپ‏‌هایی در تورنتو و با همکاری کانون نگرش نو (به زبان انگلیسی و فارسی) برگزار خواهد شد که همانند شرکت در این رقابت، برای دوستان داخل ایران رایگان است. عزیزان عکاس چه در ایران (به صورت آنلاین) و چه در کانادا (به صورت حضوری) می‎توانند از این ورکشاپ‎ها بهره ببرند.

سرپرست گروه هنری آئورا عنوان کرد: در هر دو مرحله از مسابقه، دوستانی از عکاسان مطرح فضاهای مد، نمایش و سینما برای داوری به همکاری با گروه هنری آئورا دعوت شده‌‏اند. در مرحله اول داوری مهدی منصوری، کیارش مسیبی و پدرام لسانی از همراهان همیشگی گروه آئورا، همراه ما بودند و بررسی حدود ۷۰۰ اثر ارسالی را بر عهده داشتند که متاسفانه به خاطر رعایت نشدن قوانین ارسال عکس‎ها (همانند نوشتن نام کامل عکاس در عکس یا ذکر آدرس‎ها و یا تطابق نداشتن نام عکاس با نام صاحب ایمیل) از سوی هنرمندان عزیز داخلی، مدت زمانِ بررسی، بسیار طولانی شد و در نتیجه نیرو و زمان زیادی پس از پایان مهلت ارسال عکس‌‏ها، صرفِ دسته‎بندی و کادربندی عکس‌های بی‏‌نام و نشان در فایل‏‌هایی مجزا شد.

وی در پایان بیان کرد: یاسین حسینی نسب، سامان کوشا، رضوان مطهری‎پور، رضا برادران، نیلوفر مردی‌ها، ندا قیاسی، مریم جهانی، مردین احمدی، مهزیار مهدی‏پور، محبوبه حسینی، مائده موسی‎پور، فواد فولادی‎ها، فاتره شیری، فرنوش امینی، الناز علینقیان، الهه ساحل، احسان نورتقانی، دانیال عزیزی، بهاره اکبری صفا، آریس پراچا، امیر یغمایی،  امین زمزم، الما اعزازی، علیرضا شهنازی، سید علیرضا رجایی شوشتری، علی خوانین، علی احمدی، جابر غلامی، آیدا یداللهی، علیرضا مرادی و فرنوش امینی نفرات برتر مرحله اول از دومین رقابت عکاسی گروه هنری آئورا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107