ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

محمود پاک‌نیت: از خدا خواستم مرا شرمنده مردم نکند / همسرم مرا دلداری داد

منتشر شده در
محمود پاک نیت مهوش صبرکن

محمود پاک‌نیت گفت: وقتی نقش حضرت یعقوب به من پیشنهاد شد، با همسرم مشورت کردم، او نه‌تنها مرا دلداری داد، بلکه تشویق کرد، اما از آنجا که حساسیت این نقش را می‌دانستم، در طول کار همواره از خدا خواستم مرا شرمنده مردم و حضرت یعقوب نکند که امیدوارم همین‌گونه بوده باشد.

به‌گزارش سون آرت نیوز (اخبار هفت هنر)، محمود پاک‌نیت به بهانه بازپخش سریال «یوسف پیامبر» درباره نقشش در این سریال گفت: از طرف آقای سلحشور برای ایفای این نقش دعوت شدم. وقتی فهمیدم که مرا برای نقش «یعقوب نبی» در نظر گرفته‌اند، شوکه شدم. هم باورش برایم سخت بود که قرار است نقش یعقوب نبی را بازی کنم و هم گفتم نمی‌توانم این نقش را با چنین حساسیت بالایی بپذیرم. آقای سلحشور حرفم را قطع کرد و گفت: «من استخاره کردم و خوب آمده، با توکل بر خدا کار را شروع کن.»

او با اشاره به اینکه به هر حال آرزوی هر بازیگری است که بتواند روزی نقش پیامبران را بازی کند، گفت: هر فرد معتقدی اگر متن این قصه قرآنی را بخواند، محال است که بازی در این سریال را قبول نکند. این سریال فرازونشیب زیادی دارد و اتفاقات خاصی در زندگی حضرت یعقوب به وقوع می‌پیوندد که به تصویر کشیدنش، محک خوبی برای بازیگری من بود.

پاک‌نیت ادامه داد: بازی در این نقش تجربه بسیار جدیدی برای من بود و نگاهم را به دنیا و زندگی تغییر داد. وقتی با همسرم مشورت کردم، نه‌تنها مرا دلداری داد، بلکه تشویق کرد و گفت یک بازیگر نباید متکی به یک نوع و سبک بازی باشد و با توکل بر خدا کار را شروع کن، اما از آنجا که حساسیت این نقش را می‌دانستم، در طول کار همواره از خدا خواستم مرا شرمنده مردم و حضرت یعقوب نکند که امیدوارم همین‌گونه بوده باشد.

محمود پاک نیت یوسف پیامبر

او اظهار کرد: بزرگ‌ترین ویژگی این پیامبر، صبر و اعتقاد رسوخ‌ناپذیر به‌همراه عشقی است که در وجود او بسیار پررنگ بوده است. این ویژگی‌ها او را در مقابل مشکلاتی که با آن‌ها دست‌به‌گریبان بوده، پیروز می‌کند. همین ویژگی‌ها در زندگی شخصی من هم اثر گذاشته و با مشکلات زندگی‌ام صبورانه‌تر رفتار می‌کنم.

بازیگر سریال «یوسف پیامبر» علت محبوبیت این سریال را علاوه بر احسن‌القصص بودن داستان آن، توانمندی گروه ساخت دانست و تأکید کرد: من هر بار این سریال را می‌بینم، درس‌های تازه‌ای از آن می‌آموزم. این ویژگی قرآن و قصه‌های قرآنی است که همیشه برای مردم تازگی دارد و همیشه حرفی برای گفتن دارد. امیدوارم از تمام قصه‌های قرآنی سریال و فیلم ساخته بشود، زیرا زبان هنر، تأثیرگذارترین زبان است و هنرمندان ما نباید از این ماجرا غافل شوند.

پاک‌نیت در پایان از مرحوم فرج‌الله سلحشور یاد کرد و گفت: مرحوم سلحشور از آن دسته کارگردان‌هایی بود که می‌دانست از کار چه می‌خواهد و همان را انجام می‌داد. خیلی خوشحالم که با این کارگردان فقید همکاری کردم. خداوند او را رحمت کند.

منبع: آی فیلم

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107