ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

۱۱۰ سینمای حوزه هنری به ظرفیت نمایشی جشنواره فیلم رشد اضافه شد

منتشر شده در
مجید صادقیان جشنواره رشد

مجید صادقیان، معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی از اضافه شدن ۱۱۰ سینمای حوزه هنری در سراسر کشور برای میزبانی از جشنواره بین‌المللی فیلم رشد خبر داد.

به گزارش سون آرت نیوز (اخبار هفت هنر)، این روزها برگزاری چهل و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد مهم ترین دغدغه مدیران دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش است، چرا که باید این رویداد را کمتر از یک ماه دیگر ابتدا در استان تهران، و سپس تا شش ماه در تمام کشور برگزار کنند.

برپایی سراسری جشنواره با بهترین کیفیت

مجید صادقیان (معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و عضو هیئت انتخاب فیلم‌های خارجی این دوره جشنواره) در گفت‌گو با ستاد خبری جشنواره ضمن طرح مشکلات موجود و دغدغه‌های اجرایی جشنواره چهل و نهم، گفت: جشنواره فیلم رشد هم در تهران و هم در استانها باید با حداکثر کیفیت و بیشترین مخاطب برگزارشود.

او افزود: با دوستان اداره کل فرهنگی و هنری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش که فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای دارند، تفاهم کردیم تا از همکاری آنها در برگزاری این رویداد، با کیفیت موردنظرمان بهره ببریم. جالب است بدانید در این مسیر ما از هم اکنون برای استفاده از فیلم‌ها در فردای پس از جشنواره برنامه‌ریزی می‌کنیم.

برنامه‌ریزی برای استفاده از امکانات سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها

معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی در ادامه گفت: برای نزدیک کردن دوباره جشنواره فیلم رشد به اهداف و ماموریت‌های اصلی خود، در حال طراحی و برنامه‌ریزی برای استفاده از امکانات سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها هستیم. واقعیت این است که در سال‌های گذشته این اتفاق چندان منظم و سازمان‌دهی شده نبوده است، ولی ما امسال برای تحقق این مهم، همه توانایی‌ها و ارتباطات خود را به کار گرفته‌ایم.

صادقیان اظهار داشت: دست‌اندرکاران حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با روی باز از این همکاری استقبال کردند و طی تفاهمی که داشتیم، سئانس‌های صبح ۱۱۰ سینمای تحت مدیریت موسسه بهمن سبز حوزه هنری در سراسر کشور را در اختیار جشنواره فیلم رشد گذاشتند.

او ادامه داد: جشنواره فیلم رشد تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۹ حدود ۱۴ هزار سئانس نمایش فیلم دارد که حالا سئانس‌های این سینماها هم به ظرفیت نمایشی ما اضافه شده است.

صادقیان همچنین گفت: نمایش گسترده فیلم‌های آموزشی در کشور یکی از مهم‌ترین سرویس‌هایی است که خانواده بزرگ آموزش و پرورش به آن نیاز دارد و باید از آن بهره‌مند شود؛ لذا ما در شورای راهبری فضای مجازی تلاش می‌کنیم که از ظرفیت‌های موجود و پلتفرم‌های فعال در آن حداکثر استفاده را برای ارائه این سرویس ببریم تا جشنواره فیلم رشد به هدف غایی خود (پیوند فیلم با بسته آموزشی مدارس) دست یابد.

چهل و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد توسط دفتر انتشارات و فناوری آموزشی وزارت آموزش و پرورش از ۲۴ آبان تا ۱ آذر امسال در سینما فلسطین مقر دائمی جشنواره و به دبیری وحید گلستان برگزارمی‌شود. این جشنواره پس از استان تهران به مدت شش ماه در تمامی ۳۰ استان کشور میزبان دانش آموزان و معلمان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107