ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

داوری بخش «ملی» چهارمین جشنواره فیلم «موج» کیش توسط چهره‌های مطرح سینما

منتشر شده در
هایت داوران جشنواره فیلم کوتاه موج کیش

بخش «ملی» چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش توسط پنج نفر از سینماگران شاخص سینما داوری شد.

به گزارش هفت خبر نیوز، کیانوش عیاری، تورج اصلانی، هومن سیدی، مهوش شیخ الاسلامی و محسن استادعلی آثار بخش «ملی» چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش را داوری کردند.

داوران، ۲۴ فیلم در بخش داستانی و ۱۷ فیلم در بخش مستند را مورد داوری قرار دادند.

در این دوره از جشنواره فیلم «موج» کیش در کل ۴۱ فیلم داستانی و مستند حضور داشتند.

آرش رصافی، امید شمس، الهه نوبخت، بهمن ارک و کریم فائقیان مسئولیت انتخاب آثار بخش «ملی» چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش را برعهده داشتند.

«کیانوش عیاری» نویسنده، کارگردان، تدوینگر سینمای ایران است که فعالیت سینمایی را با ساخت فیلم‌های کوتاه در سینمای آزاد اهواز آغاز کرد.

وی آثار مطرح و ارزشمندی در سینما و تلویزیون ایران خلق کرده است که از جمله می توان به «خانه پدری»، «تنوره دیو»، «آبادانی ها»، «شبح کژدم»، «کاناپه»، «آنسوی آتش» در سینما و «روزگار قریب»، «خانه به خانه» و … در تلویزیون اشاره کرد.

«تورج اصلانی» مدیر فیلمبرداری و کارگردان سینما ایران است که ساخت بیش از ۱۰ فیلم کوتاه، انیمیشن، مستند و داستانی و مدیریت فیلمبرداری بیش از ۳۵ فیلم بلند سینمایی را برعهده داشته است.

«هومن سیدی» بازیگر، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تدوینگر سینما است. وی با ایفای نقش اصلی در فیلم «پابرهنه در بهشت» ساخته بهرام توکلی به شهرت رسید و تاکنون در فیلم‌های مختلفی حضور داشته است.

«آفریقا»، «سیزده»، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ زده» از جمله فیلم‌های سیدی در مقام کارگردان است که توانسته جوایز مختلفی را از جشنواره های داخلی و خارجی کسب کند.

«مهوش شیخ الاسلامی» از چهره های شناخته شده سینمای مستند که در کنار ساخت ده‌ها مستند که جوایزی را از ایران و جهان دریافت کرده‌اند، داوری در جشنواره های فیلم مستند تامپره ۲۰۰۰، جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشنواره روورتو ایتالیا، جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، جشنواره مستند کیش و جشن خانه سینما را در کارنامه دارد. وی همچنین از مدرسان سینما و کارگاه‌های سینمای مستند نیز است.

«محسن اُستادعلی» از مستندسازان مطرحی است که با ساخت فیلم‌هایی چون «سکوت»، «جایی برای زندگی»، «عادت می‌کنیم»، «زنانگی» و «خسوف» موفق به دریافت جوایز متعددی از جمله جایزه بهترین کارگردانی مستند از جشنواره فیلم فجر و سینماحقیقت، جایزه بهترین مستند بلند از جشنواره سینماحقیقت و تندیس بهترین فیلم از جشن سینمای ایران شده ‌است. وی همچنین در راه اندازی و مدیریت انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند نقش داشته است.

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش به دبیری ابراهیم حصاری از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ فوریه ۲۰۲۱ مصادف با ۳۰ بهمن لغایت ۳ اسفند در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107