ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

امیدی که با «موج» به سینما رسید/ جای خیلی‌ها خالی است

منتشر شده در
افتتاحیه جشنواره موج کیش

شامگاه ۳۰ بهمن ماه چهارمین جشنواره فیلم «موج» در جزیره کیش افتتاح شد و تا سوم اسفندماه برنامه‌های آن ادامه دارد.

به گزارش هفت خبر نیوز، مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش شامگاه پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه با حضور هنرمندان سینما در سالن خلیج‌فارس منطقه آزاد کیش برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهوش شیخ‌الاسلامی کارگردان سینمای مستند که داور این دوره جشنواره نیز است، کیک این دوره از جشنواره را برید.

پس از گرفتن عکس دسته‌جمعی، حاضران به سالن رفته و با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی این مراسم به طور رسمی آغاز شد.

قرارمان این نبود، اما…

مهرداد ایازی‌ مدیر اجرایی این جشنواره که اجرای مراسم را هم به عهده داشت در ابتدای این مراسم گفت: مطمئنیم که با بزرگواری‌ای که دارید کوتاهی‌های ما را خواهید بخشید. قرار ما این نبود که دوره چهارم به این شکل برگزار شود، آرزوهای زیادی داشتیم و خیلی هم برایش تلاش کردیم ولی این مهمان کوچک که بیش از یک سال است به سیاره آمده ما را وادار به برگزاری جشنواره به این شکل کرد.

وی تاکید کرد: جای فیلمسازان زیادی خالی است و امیدواریم دوره بعد دوباره دور هم جمع شویم.

رضا اردلان افتتاحیه جشنواره موج کیش

جشنواره‌ای که اسیر «کرونا» نشد

سپس رضا اردلان رییس چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم موج کیش ضمن خوشامدگویی به حضار بیان کرد: سلام بر شما که با حضور خود برگ زرینی بر کارنامه درخشان سینما در کیش افزودید، شما که با تلاش های خودتان و احساس عمیق مسئولیت اجتماعی با هزینه شخصی جامعه امروز ایران را با زوایای مختلف فرهنگ ایران آشنا می‌کنید و فقط از دریچه دوربین شما این زوایا دیده می‌شود.

وی افزود: به عنوان رییس چهارمین دوره جشنواره فیلم «موج» کیش از همه کسانی که در سه دوره قبلی و این دوره به ما کمک کردند، تشکر می‌کنم. اگر اراده شما نبود، این جشنواره هم مثل همه رویدادهایی که اسیر کرونا شدند، دچار مشکل می‌شد و ناچار می‌شدیم جشنواره را به سال آینده موکول کنیم ولی عشق و تلاش شما باعث شد این شمع خاموش نشود. افتخار می‌کنیم شما برترین‌های سینمای کوتاه را کنار هم داریم. جا دارد از شما تشکر و به دلیل همه کاستی‌ها عذرخواهی کنم.

اردلان با اشاره به اینکه جزیره کیش تلاش می‌کند این جشنواره دوره به دوره بهتر شود، توضیح داد: در دوره گذشته وارد عرصه‌ای شدیم که توانستیم بخش هایی از سینما را با ویژگی های جزیره آشنا کنیم. جا دارد از مدیرعامل منطقه آزاد کیش، دکتر پورعلی، همکارانم، شورای سیاستگذاری، هیات داوران، هیات بازبینی، روابط‌عمومی و… تشکر کنم. امیدوارم در جزیره کیش خاطرات خوبی برایتان رقم بخورد.

ابراهیم حصاری افتتاحیه جشنواره موج کیش

دور هم حالمان خوب است

سپس ابراهیم حصاری دبیر این رویداد سینمایی روی صحنه آمد و بیان کرد: حالم خوب است که دوباره شما را می‌بینم، حالم خوب است که حال شما خوب است، امیدوارم این چند روز به شما خوش بگذرد.

وی افزود: دوست داشتم افراد بیشتری اینجا می‌بودند ولی گفتند دور هم جمع نشوید که حالتان خوب باشد اما ما وقتی دور هم جمع نمی‌شویم حالمان خوب نیست، امیدوارم زودتر این بیماری تمام شود. امشب این‌جا در بخش‌های مختلف نمایندگانی هستند که از آنها تشکر می‌کنم که هر سال کیفیت برگزاری را با حضور خود بهتر می‌کنند، امسال تعداد آثار رسیده غیرمنتظره بود مثلاً پنج هزار اثر در بخش بین‌الملل به دست ما رسید.

وی تاکید کرد: در همه بخش‌ها آدم‌های کاربلدی کنار ما بودند که از همه سپاسگزارم. خیلی‌ها کمک کردند تا این جشنواره شکل بگیرد که از همه تشکر می‌کنم. طبق معمول هر سال از شما خواهشی دارم؛ اینکه سعی کنید به شما خوش بگذرد، امیدوارم خاطرات خوش سال گذشته تکرار شود، واقفم که کم و کاستی هایی هست ولی بر ما ببخشید.

دبیر جشنواره موج در پایان بیان کرد: علاقه داشتیم سینماگران بیشتری در کنارمان بودند به ویژه جای اهالی رسانه خالی است ولی به دلیل مصوبه ستاد ملی کرونا فقط می‌توانستیم میزبان تعداد کمی از افراد باشیم.

در پایان این مراسم، گروه موسیقی بومیان کیش به سرپرستی حسن خلدون به اجرای قطعاتی پرداختند.

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «موج» کیش به دبیری ابراهیم حصاری از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ فوریه ۲۰۲۱ مصادف با ۳۰ بهمن لغایت ۳ اسفند در جزیره کیش در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107