ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

انتقاد اشکان درویشی به مافیای تهیه‌کنندگی در سینما/ درویشی: رسالت رسانه این است که حرف مردم را بزند + تصاویر

منتشر شده در

فیلم سینمایی «کن پامنار» شب گذشته ۲۰ اسفندماه با حضور جمعی از اهالی سینما، تئاتر، موسیقی و فوتبال توسط گروه سینمایی هنر و تجربه در پردیس سینمایی چارسو رونمایی شد.

به گزارش هفت خبر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، در ابتدای این مراسم محیا اسناوندی که اجرای مراسم رونمایی فیلم سینمایی «کن پامنار» را بر عهده داشت، ضمن خوشامدگویی و تبریک پیشاپیش سال نو گفت: امیدوارم سال پیش رو پر خبرهای خوب و اتفاق‌های جذاب باشد، پر از خیر، برکت، آرامش، آسایش، عزت، ثروت و همه آنچه شما می‌دانید و من می‌دانم برای مردم ایران باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم فیلم «کن پامنار» به هدف اصلی خودش برسد. فیلم بسیار جذابی است، که می‌توان به آن فکر کرد و درباره آن بحث کرد. امیدوارم اشکان درویشی با آتیه درخشانی که دارد، هیچوقت محتوا و مضمون این فیلم را فراموش نکند.

اسناوندی ضمن دعوت از اشکان درویشی برای حضور روی سن گفت: من خیلی معتقدم به این مسئله که پشت هر مرد موفقی یک خانم موفق هست. قسم می‌خورم اگر مهشید خسروی نبود، اشکان درویشی نمی‌توانست این‌قدر خوش فکر جلو برود.

«کن پامنار» حرف دل مردم است

اشکان درویشی با حضور روی سن ضمن خوشامدگویی و تشکر از اسناوندی گفت: از همه عوامل نمی‌توانم اسم ببرم، اما باید بگویم از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین عضو گروه برای این فیلم بسیار زحمت کشیدند و این فیلم حاصل تلاش همه این دوستان است. به دور از شعار می‌گویم یک روزی پس از سه سال که طرح این فیلمنامه را در ذهنم پرورش می‌دادم، زمانی که سیروس همتی زحمت نوشتن فیلمنامه را می‌کشید، به من گفت: انتظار نداشتم فیلم این‌قدر خوب شود. گفتم: اگر به عقب برگردم باز هم قطعا فیلم به خوبی نمی‌شود. فیلمی که پشت آن احساس و حرف مردم باشد و خدا بخواهد اتفاق خوبی را برایش رقم بزند، تکرار نمی‌شود. قد و قواره «کن پامنار» از من بزرگ‌تر است چون حرف دل مردم است.

وی در ادامه از گروه هنر و تجربه برای حمایت از فیلمسازهای مستقل تشکر کرد و گفت: پیش از ساخت «کن پامنار» در مصاحبه‌ای گفتم چرا من باید به باند مافیایی برخی تهیه‌کنندگان ۲ – ۳ میلیارد بدهم تا برایم پروانه ساخت بگیرند؟ چه زمانی قرار است جلوی مافیای تهیه‌کنندگی سینما گرفته شود؟ من این فیلم را مستقل ساختم و اگر بخواهم دلی بگویم همسرم در ساخت این فیلم تاثیر زیادی داشت.

درویشی توضیح داد: پیش از ساخت «کن پامنار» به دلیل اینکه دوست داشتم مدتی از نزدیک با بازیگران فیلمم در ارتباط باشم و با آنها زندگی کنم تا با اعتقادات و احساسات و تکیه کلام‌هایشان بیشتر آشنا شوم، همسرم به من لطف کرد و با فرزندم که آن زمان یک ساله بود، به مدت یک ماه به منزل پدر و مادرش رفت و مرا تنها گذاشت تا بتوانم آن طور که می‌خواهم به این فیلم و شخصیت‌هایش بپردازم.

وی در ادامه ضمن تشکر مجدد از اعضای گروه هنر و تجربه که کمک کردند این فیلم در اکران نوروز قرار بگیرد، گفت: «کن – پامنار» یک فیلم مردمی است و حرف دل مردم را می‌زند. هر ایراد کارگردانی که در فیلم می‌بینید پای بی‌تجربگی و کم‌تجربگی من بگذارید و هر هنر خوبی که می‌بینید حاصل زحمت عوامل و بازیگران هنرمند کار است، اما واقعیت این است که این فیلم نیاز به حمایت شما دارد. هر کدام از شما که بتواند این فیلم را به دیگران معرفی کنید، برای من بزرگ‌ترین دلگرمی است تا بتوانم کار بعدی‌ام با عنوان «ایجنت» که درباره پشت پرده‌های سیاه فوتبال است، شروع کنم.

درویشی در پایان تصریح کرد: رسالت رسانه این است که حرف مردم را بزند، تا آخر عمرم اگر قرار باشد کاری بسازم که حرف مردم در آن زده نشود، این کار را انجام نمی‌دهم. کار دیگری انجام می‌دهم که بتوانم پول خوب درآورم.

سپس اسناوندی از سالار عقیلی به نمایندگی از هنرمندان حاضر در سالن دعوت کرد که روی سن بیاید.

سالار عقیلی: سطح فرهنگ و آگاهی ما باید پس از تماشای فیلم و کنسرت و تئاتر ارتقا یابد

سالار عقیلی پس از تشویق طولانی و ایستاده حاضران در سالن گفت: خوشحالم که «کن پامنار» به نتیجه رسید و امشب رونمایی و چند روز دیگر اکران می‌شود. از عوامل فیلم به خصوص اشکان درویشی تشکر می‌کنم که می‌دیدم با جان و دل این کار را دنبال می‌کردند.

وی ادامه داد: برای من باعث افتخار است که این کار را خواندم. از دید من «کن پامنار» فیلم بسیار زیبایی است. از نظر من وقتی ما وارد یک کنسرت یا سالن نمایش یک فیلم می‌شویم، اگر بار معنایی آن کنسرت یا فیلم یا تئاتر را نگرفته باشیم، آمدن ما به آن سالن هیچ فایده‌ای ندارد. باید بعد از خروج از سالن سطح فرهنگ و آگاهی ما ارتقاء پیدا کرده باشد و من فکر می‌کنم این اتفاق بعد از تماشای این فیلم حتما خواهد افتاد.

عقیلی در پایان صحبت‌هایش گفت: چه در کنج قفس باشم چه در پرواز می‌خوانم، قناری فطرتم تا زنده‌ام آواز می‌خوانم.

در ادامه اشکان درویشی از شهرام اسدزاده و خواهرش آسیه اسدزاده که موسسه نقطه عطف سینما تئاتر را دارند و حامی این فیلم بودند، قدردانی کرد.

او همچنین گفت: از دوست هنرمندم فریبا کوثری که امشب درگیر فیلمبرداری بود و نتوانست در مراسم حاضر شود، اما کنار بچه‌های «کن پامنار» بود، سپاسگزارم.

پس از آن اسناوندی ضمن اشاره به اینکه سالار عقیلی خواننده‌ای است که در رشته تئاتر تحصیل کرده و فضای سینما و تئاتر را به خوبی می‌شناسد، از سیروس همتی نویسنده و بازیگر فیلم «کن – پامنار» که این شب‌ها تئاتر «فیش آباد» را به کارگردانی و تهیه‌کنندگی اشکان درویشی روی صحنه دارد، دعوت کرد روی سن بیاید.

سیروس همتی: شب‌ها دعوا می‌کردیم، صبح‌ها کله پاچه می‌خوردیم

سیروس همتی با حضور روی صحنه با اشاره به اشکان درویشی گفت: با این عزیزی که اینجا ایستاده خیلی سخت می‌توان کنار آمد، ما شب‌ها دعوا می‌کردیم، صبح می‌رفتیم کله پاچه می‌خوردیم و آشتی می‌کردیم و می‌گفتم به خاطر کله پاچه هم که شده، این فیلمنامه را برایت می‌نویسم.

درویشی در ادامه گفت: در یک برش از فیلم می‌بینید که رسانه چقدر می‌تواند برای بچه‌های کار مهم باشد. امیدوارم آن سکانس را حتما ببینید. یک پدر و مادر گلی در بین شما هستند که من معتقدم که تا آخر عمرم برکت کارهای من هستند. حتی اگر به کلیت موضوع فیلمم ربطی نداشته باشد، من همیشه یک پلان از قهرمان‌های بی ادعای مملکتمان دارم. امشب میزبان پدر و مادر شهید قربانی‌پور هستیم.

اسناوندی در پایان گفت: به امید روزی که هیچ کودک کاری را در ایرانمان نبینیم. به امید روزی که ایرانمان و کودکان ایرانمان در هر لحظه بخندند.

فیلم سینمایی «کن پامنار» از ۲۴ اسفندماه در سینماهای منتخب هنر و تجربه روی پرده می‌رود.

فیلم‌های گروه هنروتجربه در دو سانس ۱۶ و ۱۸ سالن‌های منتخب این گروه در تهران اکران می‌شود و روزهای چهارشنبه نیز در سینماهای هنروتجربه شهرستان‌های مختلف سراسر کشور روی پرده می‌رود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت‌های فروش بلیت مراجعه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107