ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

یکی از مدیران فیلیمو از دلایل جدایی بحث‌برانگیزش از این پلتفرم و ورودش به زینما گفت

منتشر شده در

احسان عمرانی معاون اجرایی سابق فیلیمو که به تازگی به تیم پلتفرم زینما پیوسته است، درباره دلیل جدایی‌اش از فیلیمو توضیح داد.

به گزارش هفت خبر به نقل از شبکه شرق، پلتفرم وی‌او‌دی زینما، آرام و بدون هیاهو چند وقتی است به طور آزمایشی کار خود را با یک تیم خوب و حرفه‌ای شروع کرده است. علی طلوعی تهیه کننده و سرمایه‌گذار آثاری چون «مانکن»، «ملکه گدایان»، «بخارست»، «کشتارگاه» و … مالک این پلتفرم جدید خانواده شبکه نمایش خانگی کشور است که به تازگی احسان عمرانی معاون اجرایی سابق فیلیمو را به این پلتفرم اضافه کرده است که در این راستا گفت‌وگوی کوتاهی را با احسان عمرانی داشته‌ایم که می‌خوانید.

چرا از فیلیمو جدا شدید؟!

طی  ۱۰ سال گذشته با همراهی تیمی قدرتمند، خلاق و با انگیزه‌ای مثال زدنی، با نیت ثابت کردن این موضوع که کشور عزیزمان با وجود همه‌ محدودیت‌ها، همچنان زمینه‌ای مناسب برای کارهای بزرگ است و این ‌طور نیست که برای رستگاری حتما باید مهاجرت کرد، به منظور خلق یک آبادی بزرگ در میان زمینی کاملا بایر و بی آب و علف، با همه‌ وجود و‌ تک تک سلول‌های بدنمان خیلی بیشتر از حدود ساعات اداری کاری در طی این سال‌ها تلاش کردیم. ماحصل این تلاش باعث شد تا اکوسیستم نمایش خانگی کشور در ابعاد بزرگی شکل گیرد و فیلیمو نیز به رتبه یک صنعت وی او دی کشور تبدیل شود. صد البته و ‌مهم‌تر از همه چیز لطف خدای بزرگ دلیل اصلی این موفقیت است که قطعا ارجح بر تلاش‌های ما بود.

نتیجه این تلاش‌ها منجر به ارتقای کیفی تولیدات نمایش خانگی شد، تا جایی که برای اولین بار در تاریخ کشور سریال‌های با کیفیتی تحت مدیریت بنده، جوایز بین المللی معتبری را کسب کردند و برای صنعت سریال سازی ایران فصل جدیدی از موفقیت و ورود به بازارهای بین المللی را شبیه به کاری که کشور ترکیه سال‌ها قبل شروع کرده بود، آغاز کرد.

و البته باید با تاکید اشاره کنم که ارتقا ذائقه سریال بینی مخاطب ایرانی و نیز کمرنگ شدن جایگاه شبکه‌های ماهواره‌ای در سبد سرگرمی خانواده ایرانی، دستاورد‌های بزرگ و ارزشمند بعدی بودند.

وقتی قطار موفقیت فیلیمو بر روی ریل قرار گرفت، متاسفانه و با تحلیل اشتباه در مورد ادامه‌ مسیر و با تفکری منفعت‌طلبانه، چشم روی همه دستاوردهای حاصله بسته شد و با روحیه انحصارطلبی توسط هیئت مدیره، تصمیم برکنار گذاشتن بنده و هسته اصلی تیم مدیریتی گرفته شد. حال زمان نشان خواهد داد (همینطور که در طی سه ماه گذشته کمی مشخص شده است) که این تصمیم آیا فیلیمو را در مسیر رشد قرار خواهد داد یا در مسیر افول! دیالوگ جذابی در فیلم «فرار از آلکاتراز» وجود داره که از خیلی وقت پیش در ذهنم تثبیت شده است: «ده سال پیش تو یه رستوران بودم تو آلاباما، دو نفر اومدن سر به سرم گذاشتن، این اولین اشتباهشون بود! چاقو کشیدن، این دومین اشتباهشون بود! چاقو کشی بلد نبودن، این آخرین اشتباهشون بود.»

زمانی که از مجموعه جدا شدم محتواهایی نظیر فصل جدید «زخم کاری» محمدحسین مهدویان، «هزار و یک شب» مصطفی کیایی، «حیثیت گمشده» سجاد پهلوان‌زاده، «بازنده» امین حسین‌پور، «صداتو» حامد جوادزاده، «شب‌های مافیا» محمدرضا رضاییان، «اسکار» مهران مدیری، «گناه فرشته» حامد عنقا و فصل جدید «نیسان آبی» مسعود اطیابی، در مرحله تولید و پخش قرار داشت، لذا این تصور برای دوستان فیلیمو به‌وجود آمد که همین محصولات تا دو سال آینده برای پیش‌برد فیلیمو کفایت می‌کند و حالا که این محصولات پیچ و خم‌های اصلی فیلمنامه‌ای و حتی بعضا تولیدی خود را توسط بنده حقیر و تیم توانمندم پشت سر گذاشته‌اند، مدیریت ادامه فرآیندها برای کسب موفقیت کار چندان سختی نخواهد بود! ولی فارغ از اینکه توجه و شناخت کافی نسبت به رموز «هزارتوی رسیدن به موفقیت» در پلتفرم نداشتند و بازی را خیلی ساده تصور می‌کردند. جالب است که خیلی زودتر از چیزی که حتی خود بنده تصور می‌کردم، نتایج این تحلیل اشتباه مشخص شده است!

پس از جدایی از فیلیمو، از مجموعه‌های فعال شبکه نمایش خانگی  پیشنهاداتی برای همکاری داشتید؟!

با توجه به تجربه‌های ارزشمندی که طی این سال‌ها  به دست آوردم و تعاملات خوبی که با اکوسیستم شبکه نمایش خانگی از مدیران گرفته تا هنرمندان، برقرار کرده‌بودم و البته لطف خدای بزرگ، دوستان عزیزم محبت داشتند و از دو برند شناخته شده و تثبیت شده اکوسیستم و سه برند تازه تاسیس این اکوسیستم، پیشنهاداتی را مطرح کردند که پس از بررسی‌های بسیار و البته با توجه به شناخت قبلی از آقای طلوعی با احترام به سایر عزیزان دیگه که همگی از دوستان خوب بنده بوده و خواهند بود، به این جمع بندی رسیدم با ایشان که از نظر من مانیفست جامع و درست تر و نیز روحیه کسب موفقیت‌های بزرگ‌تر دارند، همکاری کنم.

اگرچه که متاسفانه در طی این مدت در‌کمال تعجب شاهد برخی رفتارهای غیر‌حرفه‌ای و شیطنت آمیز بودم که تلاش های بسیاری کردند تا بنده را به دلیل تجربه ارزشمندی که کسب کرده‌ام و البته با شناخت از روحیه حرفه‌ای، دانش فنی مدیریتی و آگاهی از میل شدید رسیدن به موفقیـت و نیز روحیه مبارزه جویانه، به نوعی از این اکوسیستم خارج کنند. البته اینجا قصد پرداخت به جزییات آن را ندارم و شاید زمانی دیگر به تفصیل برخی مصادیق شیطنت‌ها را با مستندات اعلام کنم. جالب است بدانید اتفاقا مواجهه با این نوع از رفتارهای زننده، انگیزه بنده را برای ادامه فعالیت جدی در همین اکوسیستم نمایش خانگی و ساختن موفقیت های بزرگ به لطف خدا، بیشتر و بیشتر کرد. خداوند مهربان در آیه ۲۶ سوره آل عمران می فرمایند:

«بگو: بارالها ! هرکس را بخواهی عزت می دهی و هرکه را بخواهی خوار میکنی. تمام خوبیها بدست توست و تو بر هر چیزی قادری»

در زینما با چه عنوانی شروع به کار کردید و چرا این پلتفرم را انتخاب کردید؟

من در این پلتفرم جدید، به عنوان قائم مقام آقای علی طلوعی با افتخار شروع به همکاری کرده‌ام. روحیه سازنده و سلامت ایشان و میل و انگیزه آقای طلوعی، برای رسیدن به موفقیت و همین‌طور روش هوشمندانه و بسیار سلامت تامین سرمایه برای اینکه پلتفرم جدید در مسیر ‌موفقیت ‌قرار بگیرد، مجموعه دلایلی بود که باعث شد مقصد بعدی من از بین گزینه‌های پیشنهادی همکاری با این مجموعه باشد.

این پلتفرم الان در چه مرحله‌ای است ؟

در قدم اول به زودی شاهد ری برندینگ زینما خواهیم بود و از لوگو و نام و آدرس اینترنتی جدید آن رونمایی خواهد شد. در مورد تولیدات هم به لطف خدا همزمان چند سریال و رئالیتی ‌شوی ‌بزرگ ‌در مرحله پیش تولید قرار دارند که طبق زمانبندی از پیش تعیین شده اسم سریال و عوامل آنها اطلاع رسانی می‌شود. امیدوارم شروع این تولیدات جدید رقابت جذابی را هم در شبکه نمایش خانگی رقم بزند؛ معتقدم در کنار محتوای خوب و سبد محصول متنوع، اقدامات مارکتینگی و سبک‌ مدیریتی دیتا محور، در جذب مخاطب بسیار موثر است.

حضور پلتفرم های جدید انحصار را از بین خواهد برد و به رقابتی شدن فضای بیت پلتفرم‌ها کمک خواهد کرد؟

انحصار و فساد زمانی به وجود می‌آید که رقیبی وجود نداشته باشد! حضور پلتفرم‌های جدید این تک صدایی‌ها را از بین خواهد برد، تا شاهد فضای رقابتی سالم در بین پلتفرم‌های شبکه نمایش خانگی باشیم که طبعا جلوی به‌وجودآمدن فسادهای احتمالی را خواهد گرفت و در نهایت این فضای رقابتی، برای مخاطبان عزیز کشورمان محتواهای جذاب‌تر و تاثیر‌گذار‌تر فراهم خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107