ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

اسپیشیال اپیزود ( Special Episode) «پایتخت» برای شب سال نو

منتشر شده در
پایتخت

سیروس مقدم و محسن تنابنده، کارگردان و طراح سری مجموعه «پایتخت» قصد دارند برای شب سال نو مطابق با رسم معمول و پرطرفدار جهانی صنعت سریال‌سازی اپیزود ویژه یا Special Episode این مجموعه را تولید و آماده پخش کنند.

به گزارش هفت خبر نیوز، ساخت اپیزود ویژه یا Special Episode در صنعت سریال‌سازی امری است مرسوم که معمولا تهیه‌کنندگان سریال‌های موفق به مناسبت‌های چون کریسمس نسخه‌ای تک قسمتی خاص و نه لزوما درباره داستان را در مدت زمان بالاتری نسبت به زمان عادی اپیزودهای سریال (حتی گاهی تا نود دقیقه) را برای مخاطبانشان تهیه و تولید می‌کنند.

سیروس مقدم همراه با محسن تنابنده طراح و سرپرست نویسندگان سریال «پایتخت» هم قصد دارند برای نخستین بار در تلویزیون ایران، همگام با صنعت سریال‌سازی جهان، برای شب عید امسال اپیزود ویژه «پایتخت» را تولید کنند.

فیلمنامه این قسمت که مدت زمان بالای نود دقیقه دارد، بر اساس طرحی از محسن تنابنده توسط خشایار الوند نوشته شده و قرار است طی چند روز آینده جلوی دوربین برود. اسپیشیال اپیزود «پایتخت» قرار است در شب سال نو که مصادف است با میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر روی آنتن برود.

سیروس مقدم که این روزها مشغول کارگردانی سریال «خواب‌زده» است، در حد فاصل تعطیلی فاز اول و دوم این سریال که از اوایل اسفندماه شروع می‌شود، اسپیشال اپیزود «پایتخت» را جلوی دوربین می‌برد. تمامی شخصیت‌های اصلی سریال «پایتخت» از جمله احمد مهرانفر بازیگر نقش ارسطو که در حال حاضر درگیر بازی در سریال «سال‌های دور از خانه» است، در این تک قسمت بازی دارند.

این تک قسمت که به تهیه‌کنندگی الهام غفوری تولید می‌شود، هیچ ارتباطی با فصل شش مجموعه «پایتخت» ندارد و کاملا طبق استانداردهای یک اپیزود ویژه هویتی مستقل دارد.

«دکترهو»، «دانتون ابی»، «لاست»، «بوجک هورسمن»، «فرار از زندان» و… معروف‌ترین و پرمخاطب‌ترین سریال‌هایی هستند که اپیزود ویژه آنها ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107