ما را در شبکه های اجتماعی بیابید

جایزه بزرگ فیلم‌های مرتبط با کودک به «نت‌های مسی یک رویا» رسید

منتشر شده در
نت های مسی یک رویا

جشنواره مستند مونیخ (DOK.fest München) جایزه بزرگ فیلم‌های مرتبط با کودک تحت عنوان (DOK.fest Award SOS-Kinderdörfer Weltweit) را به فیلم «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند اهدا کرد.

به گزارش هفت خبر، جایزه بزرگ فیلم‌های مرتبط با کودک در جشنواره مستند مونیخ به مستندهایی اهدا می‌شود که چشم‌انداز کودکان ونوجوانان را به شکلی برجسته ارائه می‌دهد.

هیات داوران این جشنواره در بیانیه خود آورده است: «فیلمسازایرانی رضا فرهمند موفق شده ما را به وضوح به دنیای کودکان در مناطق جنگی و بحرانی ببرد. این دوربین همراه با ملوک و دوستانش ما را به عمق زندگی روزانه بعد از جنگ می‌برد؛کارهای ساده‌ای نظیر لباس شستن در صبح و شانه کردن موها، با همراهی دوربین رضا،تبدیل به حرکات معناداری می‌شوند. این‌ها نشان می‌دهند که در زندگی هر کودک، در هرزندگی انسانی حتی در شرایط نامطلوب، عزت واحترام جاری است. رضا فرهمند خانه‌ها و شهرهای بمب‌گذاری شده را با یک دوربین قدرتمند اسیر می‌کند و داستانی جدی و چشمگیر از امید بچه‌ها برای آینده بهتر می‌گوید.»

« Michaela May» بازیگر، « ProfHeribertPrantl» مقاله‌نویس و نویسنده، « Michaela Braun» معاون رئیس هیات نظارت و کمیته پرسنل موسسه دهکده‌های کودکان SOS در سراسر جهان، « TimoGroßpietsch» فیلمساز مستند و سردبیر رومان کارزمدیر فاکس نیوز آلمان، « ChristineKehrer» مدیر SOS Children’s Villagesworldwide، « Wolfram Kons» مدیر RTL و « Martin Kowalczyk» تدوینگر، اعضای هیات داوران جشنواره مستند مونیخ ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند.

«نت‌های مسی یک رویا» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی و کارگردانی رضا فرهمند، رقابت بین‌المللی خود را با حضور در میان هفت مستند شاخص جشنواره لوکارنو در ماه آگوست آغاز کرد و کاندید دریافت جایزه بزرگ «هارل» آمریکا شد و در جریان حضور در دیگر فستیوال های بین المللی ، جایزه ویژه هیئت داوران را ازجشنواره المپیای یونان دریافت کرد.

پخش بین‌الملل فیلم با مرجان علیزاده کمپانی ArtHouse Cinematheque در کانادا است.

دیدگاهتان را بنویسید


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevenart/domains/sevenartnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107